Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Wyremontowany dworzec kolejowy w Leżajsku otwarty dla podróżnych

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
03-08-2012
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PKP SA

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Wyremontowany dworzec kolejowy w Leżajsku otwarty dla podróżnych
W piątek (3 sierpnia) oddano do użytku kompleksowow wyremontowany dworzec kolejowy w Leżajsku (woj. podkarpackie). Remont obiektu kosztował ok. 4,5 mln zł. Inwestycja została sfinansowana z budżetu państwa i środków własnych PKP SA.

Dworzec ma nową elewację, wymieniony dach, drzwi i okna. Zmieniła się także przestrzeń związana z obsługą podróżnych. Jest bardziej przyjazna i funkcjonalna. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się. Zainstalowano windę osobową. Przebudowano pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak hol kasowy czy poczekalnia. Przygotowano także pomieszczenie dla matki z dzieckiem. Dla osób niedowidzących zostały zamontowane specjalne płytki kierunkowe, które ułatwią korzystanie z dworca.

Na dachu budynku zainstalowano baterie słoneczne, dzięki którym pozyskana zostanie energia do podgrzewania wody. To nowatorskie i ekologiczne rozwiązanie. Dworzec został wyposażony w system monitoringu wizyjnego, który pozwoli na nadzorowanie pomieszczeń obiektu, parkingu oraz okolic stacji. Znacznie zwiększy to bezpieczeństwo podróżnych.

Przy budynku powstał parking na 70 miejsc. Zostały również wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Budynek dworca w Leżajsku powstał pod koniec XIX wieku. Jest to obiekt utrzymany w galicyjskim stylu, a ze względu na walory estetyczne objęty jest nadzorem konserwatora zabytków. Podczas przebudowy zadbano o wszystkie historyczne elementy. Część drzwi i ścianka działowa na piętrze pozostały oryginalne. Ciekawostką jest zabytkowa posadzka, do wykończenia której brakujące elementy były specjalnie sprowadzone aż od producenta z Afryki.
 

Głównym wykonawcą przebudowy było Przedsiębiorstwo Inżynieryjno–Budowlane Ład-Bud z Tarnowa. W pracę zaangażowana była również Firma Handlowo-Usługowa A&R Nicpoń z Leżajska. Autorem projektu natomiast jest Biuro Inżynierskie Lemaz z Lubaczowa. Nadzór inwestorski prowadziła firma Kolmen sp. z o.o. z Lublina. Wartość inwestycji wyniosła blisko 4,5 mln złotych. Prace zostały sfinansowane ze środków budżetu państwa i własnych PKP SA. W odnowionym budynku część pomieszczeń zostanie zagospodarowana przez Urząd Miasta.

Partner działu

Aarsleff

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Australia: 80-letnie ruchome schody stały się dziełem sztuki

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Australia: 80-letnie ruchome schody stały się dziełem sztuki

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5